futbal

Prekvapenie sa nekonalo, Bayern však nakoniec v pohárovom zápase zdolal druholigistu

Futbalisti Bayernu Mnichov až po veľkom boji postúpili do semifinále Nemeckého pohára. Bavorský favorit v dramatickom štvrťfinálovom zápase doma v dlhom oslabení zdolal druholigový Heidenheim 5:4.
Bayern poslal do vedenia v 12. minúte Goretzka, ale jeho spoluhráč Süle vzápätí dostal červenou kartu. Hostia do polčasu využili početnú výhodu a otočili skóre po góloch Glatzela a Schnatterera.

Nemecký majster po zmene strán pridal a medzi 53. a 65. minutou sa presadili Müller, striedajúci Lewandowski a Gnabry. Hráči Heidenheimu sa ani za stavu 2:4 nevzdali: Glatzel najprv znížil a v 77. minúte z penalty dokonal hattrick. Bayern však väčšiu blamáž nepripustil a v 84. minúte zápas rozhodol Lewandowski z pokutového kopu.
Bayern Mnichov – Heidenheim 5:4 (55. a 84. z pen. Lewandowski, 12. Goretzka, 53. Müller, 66. Gnabry – 26., 74. a 77. z pen. Glatzel, 39. Schnatterer),
Zdroj:livescore