futbal

Pravidlo druhej ligy. Jeden mladý slovenský futbalista do 21 rokov v základnej zostave.

Toto pravidlo schválili zástupcovia druholigových klubov ešte pred aktuálnou sezónou. Kluby si vďaka tomu môžu za jeden rok prilepšiť o 18-tisíc eur.
Podľa platných pravidiel je nutnosťou všetkých druholigových klubov, aby v základnej zostave nastúpil jeden slovenský hráč z vekovej kategórie U21 alebo mladší. Ak hráč z tejto kategórie odohrá celý zápas, pričom to nemusí byť ten istý futbalista, ale aj jeho náhradník, klub získa bonus vo výške 200 eur.
 
Ďalších 400 eur si druholigisti môžu zarobiť, keď celý zápas odohrajú dvaja slovenskí hráči do 21 rokov a zároveň budú na hracej ploche súčasne maximálne traja zahraniční futbalisti. Z toho vyplýva, že klub si môže za zápas prilepšiť až o 600 eur a za jeden rok spolu až o 18 000 eur. Dokonca podľa pravidiel SFZ ak klub nepostaví do stretnutia hráča z kategórie U21, zápas sa dodatočne skontumuje.
Hoci pravidlo sa týka všetkých, finančný bonus môže získať len osem klubov. Netýka sa totiž B-tímov, farmárskych mužstiev a ani klubov, ktoré majú akadémie, pretože tie Slovenský futbalový zväz dotuje príspevkami. Nárok na peniaze za štart hráčov do 21 rokov tak automaticky nemajú Ružomberok B, Slovan B, Žilina B, Poprad, Banská Bystrica, Podbrezová, Trebišov a Šamorín.
 
Zdroj: futbalsfz.sk