hokej

Má šancu Slovensko postúpiť do štvrťfinále? Teoretický áno

 
Slovenská hokejová reprezentácia na domácich MS prehrala tri zápasy zo štyroch. Najviac asi zarezonoval posledné dve prehry, proti Kanade a Nemecku. Nezvládli sme záver zápasov. Prehra s Nemeckom (2:3) zaskočila všetkých. Spoliehať sa teraz musia na druhých. Nemáme to vo svojich rukách.
 
 
Musíme vyhrať všetky zápasy a potom popritom sa modliť za náš postup. Nemcov predstihnúť už nemôžeme. Je viac možností (ale či reálnych?). Jedna z možností je že USA prehrá dva zápasy a keďže sme USA porazili, pri rovnosti bodov v tabuľke s týmto súperom by sme mali prednosť. Američania by teda vo svojich troch zostávajúcich zápasoch (Dánsko, Nemecko, Kanada) nesmeli získať viac ako 4 body.
Ďalšia možnosť je, že stále môžeme v tabuľke predstihnúť aj Fínsko alebo Kanadu. Za predpokladu, že budeme mať 12 bodov a jeden z týchto tímov bude mať menej ako 12 bodov. Pri rovnosti bodov s týmito tímami máme totiž horší vzájomný zápas, čo je proti nám.
Fínsko by muselo získať maximálne 4 body v zápasoch s Dánskom, Veľkou Britániou, Francúzskom a Nemeckom. Čo znamená, že by Fíni museli v štyroch dueloch, kde sú jasnými favoritmi prehrať aspoň dva zápasy v riadnom hracom čase a jeden po predĺžení.
Alebo by museli Kanaďania v súbojoch s Francúzskom, Nemeckom, Dánskom a USA získať maximálne 5 bodov.
Sú ale tieto možnosti pravdepodobne? Nech bože dá…