hokej

Fíni bez hviezd a s 18timi nováčikmi v Bratislave vybojovali tretí titul vo svojej histórii!

Jukka Jalonen, tréner, ktorý sa vrátil k fínskej reprezentácií, doviedol fínsky tím s osemnástimi nováčikmi na majstrovstvách sveta a zložený predovšetkým z hráčov vlastnej ligy k tretiemu titulu majstrov sveta v histórií Fínska! Vo finálovom zápase išli do vedenia Kanaďania v polovici prvej tretiny, skvele pracujúci Fíni ale strata nevyviedla z miery. V čase 22:35 vyrovnával hrdina play-off, kapitán fínskeho tímu a najvyšší hráč na turnaji Markko Anttila. Presne o dvadsať minút neskôr Anttila otočil skóre a dostal Fínov do vedenia, celá tretia tretina sa niesla v duchu tlaku zámorského mužstva a dôsledného bránenia majstrov sveta. V čase 55:54 potvrdil fínsky úspech prekvapivým gólom Harri Pesonen. Fíni po ôsmych rokoch v Bratislave znovu vybojovali titul majstrov sveta a do Fínska vezú pohár tretí krát v bohatej hokejovej histórií krajiny.