futbal

Finále EL: Chelsea – Arsenal 4:1. Čech končí prehrou, zažiaril Hazard

Futbalisti Arsenalu vo finále Európskej ligy v Baku podľahli londýnskemu rivalovi Chelsea vysoko 1:4. Bývalá jednotka českej reprezentácie tak posledný zápas profesionálnej kariéry neoslávila ziskom trofeje. “Blues” súťaž vyhrali po druhý krát v histórií.

Všetky góly na Olympijskom štadióne padli až v druhom polčase. Medzi 49. a 65. minútou prekonali Čecha bývalý hráč Arsenalu Olivier Giroud, Pedro Rodríguez a Eden Hazard z penalty. Na zníženie striedajúceho Alexe Iwobiho rýchlo zareagoval štvrtým gólom opäť Hazard.

Arsenal namiesto Ligy majstrov čaká len Európska liga, pretože v domácej súťaži skončil na piatom mieste.

Chelsea FC – Arsenal FC    4:1
Góly: 49. Giroud, 60. Pedro, 65. E. Hazard, 72. E. Hazard – 69. Iwobi

Zostavy

Domáci: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Kovačić (76. Barkley) – Pedro (71. Willian), Giroud, E. Hazard (89. Zappacosta).

Hostia: Čech – Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal (66. Guendouzi) – Maitland-Niles, Torreira (67. Iwobi), Xhaka, Kolašinac – Özil (77. Willock) – A. Lacazette, Aubameyang.