futbal Zábava

FIFA 20 vráti futbal do ulíc. Ponúkne plno noviniek i režim Volta s futsalom

Ako každý rok aj tento rok vychádza nová FIFA. Spoločnosť Electronic Arts  27. septembra vydá ďalší ročník ich svetového presláveného futbalového simulátoru – FIFA 20. Oproti FIFE 19 ponúkne radu noviniek a vylepšení. Od autentického priebehu zápasu cez užívateľom kontrolované rozhodujúce momenty po vylepšenú fyziku lopty. Nový je tiež takzvaný režim Volta Football s futsalom. Svet Fify tak otvára opäť nové možnosti hrania.

 

Z herného pohľadu bude jednou z noviniek vo Fife 20 autentický priebeh zápasu, v ktorom je kladený väčší dôraz na hru zo strany užívateľa. Hráči riadení umelou inteligenciou budú mať lepšie povedomie o čase, priestore a pozícii na ihrisku. Futbalisti by sa zároveň mali pohybovať prirodzenejšie a pôsobiť kľudnejším dojmom.

 

Hráči vo Fife 20 budú mať tiež väčšiu kontrolu nad momentmi, ktoré rozhodujú v kľúčových chvíľach zápasu, ako presnosť zakončenia, ale napríklad i lepšie kontrolovanie obranné zákroky či novým dribling do strán. Nový je tiež systém zahrávania priamych kopov a penált.

 

Väčšiu realistickosť dáva vo Fife 20 prepracovaná fyzika lopty, vďaka nej majú i strely novú trajektóriu a odrazy sú prirodzenejšie.

 

Hlavnou novinkou je režim Volta Football s futsalom. Hrať budete môcť traja na troch (bez brankárov), 4 na 4, 4 na 4 Rush a takzvanú možnosť Professional Futsal. V tomto módu budete môcť hrať vo veľkých arénach, ale zároveň i v netradičnom prostredí, ako napríklad na vrchole mrakodrapu v Tokiu, či medzi domami v Londýne. Zároveň si tu budete môcť vytvoriť svoju vlastnú postavu a za ňu hrať.

 

FIFA 20 vyjde 27. Septembra  tohto roku na PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. V poslední menovanej variante však bude chýbať režim Volta Football.

zdroj: www.ea.com/games/fifa/fifa-20