futbal

Atletico Madrid porazilo Valenciu a odložilo majstrovské oslavy Barcelony

Futbalisti Atletica v 34. kole španielskej ligy doma zdolali Valenciu 3:2 a tak zatiaľ odložili majstrovské oslavy Barcelony. Madridský tím z druhého miesta tabuľky na Barcelonu stráca štyri zápasy pred koncom sezóny deväť bodov. Valencii patrí piate miesto.

Atletico výborne začalo. V deviatej minúte Juanfran nacentroval do pokutového územia a Morata v sklze otvoril skóre. V 36. minúte odpovedal Gameiro, ktorý sa presadil proti svojmu bývalému mužstvu.

Úvod druhého polčasu vyšiel znova domácim a po štyroch minútach Griezmann hlavou zužitkoval Lemarov center. Štvrť hodiny pred koncom vyrovnal kapitán Parejo z jedenástky po Saulovej ruke, ale Atletico si opäť vzalo vedenie späť.

Španielska futbalová liga – 34. kolo:

Atletico Madrid – Valencia 3:2 (9. Morata, 49. Griezmann, 81. Correa – 36. Gameiro, 77. Parejo)

Espanyol Barcelona – Celta Viga 1:1

Leganes – Ath. Bilbao 0:1

Levante – Betis Sevilla 4:0

Tabuľka:

1. FC Barcelona             34        24        8          2          85:32   80
  2. Atletico Madrid         34        21        8          5          51:23   71